| Adri2000 a întrebat:

Salut TPU! Un profesor poate fi de serviciu pe școală 2 zile pe săptămână una după alta sau nu neapărat? Totodată poate să fie de servicu în zile diferite, adică o săptămână sa fie luni, cealaltă joi, apoi următoarea tot luni si cealaltă tot joi? Funda!

3 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Serviciul pe școală al profesorului e undeva pe la limita legii!
Eu fac o zi pe săptămână!

| Violleta2022 a răspuns:

Un profesor poate fi de serviciu asa cum se pune el pe orar, in zilele cand este in scoala, sau cand tine locul altcuiva, putand alege orice zi a saptamanii si de cate ori vrea.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

@Jassmina: "... fii de serviciu...". Ai cui "fii"? Fir-ar a dracu' de limba romana!