| Energyboy a întrebat:

Vrea sa ma ajutati cu o chestie minora.Cand introduc un cd imi apare autoplay-ul pe ecran si ma pune sa aleg dintre programele pe care le am instamate ca sa ii deschida continutul.Eu am pe un cd un setup la un joc si nu stiu cum sa fac sa imi deschida direct setupul nu sa intru in continutul cd-ului si sa il pornesc de acolo.ps:merge autoplay-ul! Ofer funda!

7 răspunsuri:
| Violente a răspuns:

Dai click dreapta din My Computer pe DVD/CD, open Autoplay. Daca spui ca nu o ia așa, atunci intri in CD si selectezi "SETUP" de acolo sau executabilul care oferă pornirea setup-ului.

Bafta multa, daca mai ai nelamuriri ma poti contacta prin mesaj privat!

| RzV28 a răspuns:

Pai inchizi autoplay-ul si dai clik dreapta pe cd si alegi open with si ai toate programele tale instalate.Bafta

| syste754 a răspuns:

Dai cancel la autoplay. dupa intri in my computer, in partitia unde iti citeste cd roomu' si il deschizi de acolowinking

| piticuz a răspuns:

Inchizi autoplay-ul.
Ca sa-ti deschida setup-ul intra in my computer si dai click dreapta si dai explore la cd-ul bagat si ai acolo (banuiesc) fisierul cu set-up happy sau, ca sa vezi direct dai din autoplay "Open folder to view files" happy si dai pe setup happy

| piticuz a răspuns:

Sau ca sa nu mai intrii prin fisiere si chestii d-astea iti faci un shortcut pe desktop happy

| Alin_Barbu_1998 a răspuns:

Daca iti apare autoplay-ul n-ai cum sa faci ca setup-ul sa-ti porneasca direct..decat sa intrii in continutul cd-ului..cum ai scris mai suswinking

| princess91 a răspuns:

Intra in My Computer si acolo unde iti apare numele jocului cauta in foldere chitul de instalare