| Silvestorm a întrebat:

Vreau sa ma ajutati cum pot instala wireless in totata casa! Mi-am cumparat router dar nu stiu cum sa instalez routerul explicati-mi si am bagat tot bine dar nu stiu cum sa-l instalez! Va rog mult!

Răspuns Câştigător
| laurentiu80 a răspuns:

Trebuie configurat, deschide un browser, si scrie in adress bar ip-ul routerului, de obicei ip-ul lui este scris pe spatele routerului sau in manualul de utilizare. Daca ai internet de la RDS trebuie sa selectezi o conexiune PPPOE.

2 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Alege cifrare WPA2-AES (fara TKIP), WMM activat, WPS dezactivat, parola de cel putin 30 de caractere (litere si cifre).

Intre numele de retea pe 5 GHz si cea pe 2.4 GHz sa fie o diferenta.