| Loghin0Mihai19 a întrebat:

Salut TPU, vreau sa merg la politehnica Timisoara, dar am dat de o mica problema. Mama e decedata. dar imi cere numele ei ca si in cartea de identitate. Sa scriu numele ei si dupa ca e decedata? Sau direct numele ei? Sau las direct gol? As vrea totusi sa se inteleaga ca e moarta deoarece prin faptul ca e moarta eu sunt scutit de taxele de admitere. Stiu ca pare o intrebare prosteasca dar chiar nu vreau sa gresesc cu chestia asta, este f imp pentru mine

1 răspuns:
| eliancodrut a răspuns:

Sigur ca da. Se cere numele parintilor pentru identificare, nu sa vada daca traiesc sau nu. De altfel nu-ti cere numele, ci prenumele.