| Ardei87 a întrebat:

Trebuie sa trimit un CV pentru o firma de recrutare din Olanda, acum problema e ca am gasit CV tiparit in engleza, dar completarea facuta de mine trebuie sa fie tot in engleza sau se poate si in romana? ma gandesc ca pe ei ii intereseaza doar cerinta sa o inteleaga. sau nu stiu ca e prima data cand trimit un CV in alta tara, restul au fost trimite in Romania. Deci trebuie completat in romana sau neaparat in engleza?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Logic ca trebuie in engleza, de ce ai ideea ca olandezii stiu limba romana?

| Ardei87 explică (pentru suntserios):

Am intrebat, ma gandeam ca cerinta fiind deja tradusa in engleza nu mai e nevoie, deci trebuie facut tot CV in engleza. Am inteles, multumesc!

| Claxon987 a răspuns:

Cel mai indicat e cv ul europass, si da neaparat in engleza trebuie completat