| vily007 a întrebat:

Salut tuturor, am si eu o rugaminte daca ma puteti ajuta, am luat o placa video de la cineva si am pus-o pe placa de baza dar nu imi indica nimic, cum trebuie sa procedez?, la pc mai am placa originala care este incorporata si e functionabila, dar mai vreau sa ii mai adaug o placa video. Multumesc

2 răspunsuri:
| FlorinFindus a răspuns:

In bios e o setare pentru video daca nu o dectecteaza mai uitata odata La bios e la Video> Driver si setezi placa video

| vily007 explică:

Imi cer scuze daca nu am formulat bine intrebarea, cum spuneam calculatorul e in regula are placa lui video de cand l-am cumparat si porneste pot vedea filme clipuri sau orialtceva, dar vreau sa ii mai adaug o placa video, asa ca am facut rost de una si am atasat-o de placa de baza, aici e problema ca nu stiu ce sa fac in continuare trebuie sa intru in bios sau in alta parte pentru setari? Multumesc