| MariuS88c a întrebat:

Salut tuturor, pe youtube daca am un videoclip preluat din alta parte (editat de alt cineva, postat de altcineva, apare si siteul celui ce a editat videoclipul in stanga sus) se primeste amenda sau ceva?laughing
stiu e o intrebare posibil banala dar as vrea sa stiuhappy
Dau funda repede!

Răspuns Câştigător
| Silviu276 a răspuns:

Incearca sa nu primesti amenda de copyright copiind videoclipul sau sunetul unui video. Incearca sa editezi sunetul si sa pui alte imagini! Daca pui un video si alt sunet atunci poti primi amenda.

2 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

De obicei iti inchide contul de YouTube, numai daca incalci pe scara larga drepturile de autor ai putea fi dat in judecata.

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Incearca sa nu faci copyright.