| kalibra21 a întrebat:

Salut.Vreau sa achizitionez un binoclu, nu vreau sa dau multi bani pentru inceput.Am tot cautat, m-am interesat si am ramas la acesta:
http://www.insports.ro/binoclu-celestron-upclose-g2-20x5 0-porro.html

Ce parere aveti?
Daca nu aveti nici un fel de cunostinte in domeniu, mai bine nu va obositi doar cu "e bun, cumpara-l. Funda?"
Eventual daca aveti altfel de modele...il voi folosi doar pe la munte, observatii natura, si poate se vede si ceva pe cer seara...deaia si cautam anti-reflexie fully coated, pentru un contrast mai bun, imaginea mai luminoasa.As vrea sa ma incadrez in pret 200-250 maxim, momentan nu am mai mult si acusi se termina vara deci nu e timp :) Daca aveam imi luam un I.O.R 7x40 de armata care am auzit ca e foarte bun, ba chiar a fost facut de romani.

1 răspuns:
| Sandor12921 a răspuns:

Am avut unul, si nu a rezistat mult, prima lentila din interior s-a deslipit, iar imaginea nu mai era clara prin ochil stang, in rest, daca e sa judecam dupa cum "Functioneaza" este super, totul se vede bine si in detaliu decent.