| ViPeReX a întrebat:

Salut vreau sa imi fac un server de cs 1.6 si am o nelamurire prima data trebuie sa fac serverul pe pc dupa sa il hostez sau firma de hosting iti pune la dispozitie si server? funda!

2 răspunsuri:
| 8imal a răspuns:

Pentru cs trebuie sa detii server! nici un host server nu va accepta trafic nelimitat si atunci ai o problema cu limitarea conexiunilor! poate vrei o retea de cartier ceea ce e cu totul alta mancare de peste in acest caz datele de transfer se suporta de fiecare terminal in parte dar ai ceva de munca la configurare! ps trebuie sa ai si un pc superbeton!

| NobleHeart a răspuns:

Poti sa-l hostezi pe pc-ul tau daca ai IP static si tii pc-ul mereu deschis. Daca vrei neaparat hosting, cumperi un dedicat sau VPS si instalezi tu Cs-ul.