| uMarian_1968 a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru cei ce se pricep la SEO. Ce recomandari aveti? Care ar fi primii pasi facuti in promovarea unui site?

2 răspunsuri:
| Blackgoth a răspuns:

Salut.
In primul rand sa ai un cod cat mai curat si daca se poate format din div-uri.
2: Sa ai titlu, page description, meta-tags, titluri cu H1, H2 ( atribute din HTML), continut original, cuvinte cheie pentru care vrei sa fie optimzat site-ul.
Dupa inscriere in directoare, un schimb de link-uri cu site-uri din aceeasi categorie.
Si daca ai buget, promovare platita pe Google (AdWords, AdBrite) in functie de domeniul site-ului tau.
Sper ca ti-am raspuns la intrebare
Stima.

| marius262 a răspuns:

Nu e greu. eu chiar am scris 3 articole despre SEO, in special despre cum sa-ti deschizi un magazin online de succes, cum sa eviti penalizari Google etc. le poti vedea pe blogul meu aici:
http://www.deundecumpar.net/blog/