| Spike189 a întrebat:

Salutare, am si eu o lant de argintlaughing nu ii pot spune lantic...si de 2 saptamani este negru... ideea este ca am fost la strand cu el, si am uitat sa il da jos de la gat (am mai patit asa, si l-am spalat cu pasta de dinti) dar inainte nu era chiar atat de negru. Ce pot sa ii fac, in afara de a cumpara solutie speciala pentru curatarea argintului? (si app, e argint cu nu stiu ce alaj, deci sa nu imi spuneti ca argintul pur nu se inegreste, ca stiu dejatongue ) FUNDA

5 răspunsuri:
| Anaeli a răspuns:

Incearca sa il cureti cu bicarbonat de sodiu.

| codrina_8326 a răspuns:

Pai si eu am avut o pereche de cercei si i-am spalat cu pasta de dinti si s-a dus negreata

| fofinha a răspuns:

Incearca sa l pui in otetwinking da vezi sa nu il uiti acolo.laughing

| spr1yt3 a răspuns:

Punel in spirt sau in acid laughing