| contunustiucare a întrebat:

Salutare, am un prieten caruia i-a murit mama in Italia, el fiind in Marea britanie, nu are bani sa o transporte inapoi in Romania si nu-i ajung banii pentru toate costurile si toate cele. Poate apela la vreun stat din tarile respective ca sa il poata ajuta? Este o situate delicata si avem nevoie de raspunsuri urgent.

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Poate apela la primaria din orasul unde statea in Italia si orasul natal din Romania.Sunt institutii care se implica de obicei in astfel de cazuri. Imi pare rau pentru necazul lui.

| K0sti a răspuns:

Incearca si aici: http://www.avocatnet.ro
Pune o intrebare acolo, vezi ca au si forum. Nasol momentul. Nici nu vreau sa ma gandesc. Condoleante familiei!