| Alexutzuxx a întrebat:

Salutare.As vrea sa va intreb cum as putea scapa de lag din cauza skype-ului.De multe ori cand is pe skype si vorbesc cu cineva am lag foarte mare..mai ales cand joc cs 1.6 si minecraft dar si pe paginile de internet.Va rog ziceti-mi ce sa fac( poate exista niste setari).

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista nicio setare. Asta e Skype-ul, consuma multe resurse. Foloseste Messul sau TS-ul.

| DAB123 a răspuns:

Pai daca ai vreun browser deschis ex mozila internet explorer etc inchidele acestea cauzeaza mult lag! Sau pentru cs exista niste comenzi default care fac sa nu ai lag cauta si u pe google! In PC daca vrei sa iti mearga acceptabil cu cs si skype inchide celelalte conexiuni la internet ma refer la alte jocuri alte prostii legate de internet.Bafta!