| Dominicc a întrebat:

Salutare

care poate fi problema daca incerc sa ma conectez pe facebook sau mail, imi da eroare la browser? Firfox

"Server not found"

Uneori merge, alteori iar imi da eroarea asta.

De la ce poate fi?

Uneori merge mailu si nu merg alte siteuri sau invers.

Răspuns Câştigător
| lucigabi a răspuns:

Schimba browswrul.foloseste chrome pentru ca e mult mai rapid.eu am chrome si firefox dar e mare diferenta...am chrome de 1 an si nu am avut nici o problema

1 răspuns:
| R0MW4LD a răspuns:

Cel mai probabil folosesti un router neconfigurat corect! Atat facebook cat si yahoo folosesc protocoale de conectare securizate (https) iar routerul are o setare denumita ''MTU size'' a carei configuratie initiala poate fi gresita. De asemenea poate fi o problema de la ISP (furnizorul de net) problema ce de regula se rezolva intr-un timp scurt. Oricare din variante ar fi nu ezita sa iti suni furnizorul de internet sa le spui despre problema. Daca e de la ei te vor anunta iar daca e de la tine vor veni sa iti faca configurarile necesare.