Întrebare recomandată | SynapseNinja a întrebat:

Salutare!
Cei care v-ați făcut cont pe SPV (Spațiul Privat Virtual - ANAF) și ați ales aprobarea contului la ghișeul ANAF... trebuie neapărat mers la ghișeul din localitatea de domiciliu sau merge la orice ghișeu ANAF din țară? Chestia este că eu sunt student în Iași și nu am domiciliul stabil aici, ci în alt județ.
Mersi frumos.

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pai ce? La noi merge ceva fara hartii? Eu am vrut sa-mi fac cont si mi-a cerut sa ma prezint cu niste acte la ei. M-am lasat pagubas.

| SynapseNinja explică (pentru Salontanul):

Ce acte v-au cerut?

| Salontanul a răspuns (pentru SynapseNinja):

Nu mai stiu. E de acum 2-3 ani in urma. Cred ca era chiar in timpul Pandemiei! Dar trebuia sa ma duc, printre altele, cu copia unui document care mi-l dadusera ei pe net, copie dupa Cartea de Identitate si nu mai stiu ce. Am renuntat la idee. Poate ca intre timp s-au schimbat regulile pentru ca nu mai au voie sa ceara copii dupa actele eliberate de Statul Roman!

| SynapseNinja explică (pentru Salontanul):

Mulțumesc frumos. Copie după documentul dat de ei pe net și după cartea de identitate și acum văd că se cere. Mă mai interesez

| Salontanul a răspuns (pentru SynapseNinja):

Cu placere!

Bula
| Bula a răspuns:

Teoretic: NU
Practic: da sad

| Anonimul151 a răspuns:

Cel mai probabil poți merge și acolo. Însă să întrebi înainte. Nu cred că este problemă din moment ce instituția asta exista în fiecare județ.