| Ilie990 a întrebat:

Poate e ceva stupid si foarte simplu dar mie imi da batai de cap. Este vorba despre Facebook, prietena mea are o functie activata (cred) pentru ca ea nu poate vedea pagina (cronologia) sau postarile unei anumite persoane dar acea persoan poate vedea pagina si postarile prietenei mele. Ce sa fac ca si ea sa poata vedea postarile si pagina acelei persoane? Va rog ajutati-ma...

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Nu este vorba de nici o functie activata, de nici o setare, este vorba ca Facebook nu-i capabil a iti gaseasca orice persoana, la capitoul asta stau f prost.Deci te pui acu si cauti nu stiu ce persoana, de ex imi spui mie adresa si eu o caut si pun pariu ca no sa o gasesc folosind Facebook asta de doi lei.Dar o pot gasi folosind google.Deci mergi pe google si scrie acolo adresa sau numele ce are pe Facebook si in cateva secunde tiao aduce google pe prima pagina pun pariu.O sa apara pe google x pe Facebook bla bla dai pe aia si te redirectioneaza acolo pe Facebook la pagina respectivei persoane.Deci cauti cu google si aia e tot iti garantez ca o gasesti, asta doar daca persoana nu i-a dat ignore.La ignore nu mai ce gasi.Asta e tot.

3 răspunsuri:
| Zike_Niku_1994 a răspuns:

Daca te referi la a aparea postarile persoanei respective in news feed..atunci asta tine de cum "a stabilit acea prietenie" cu persoana aceea..si ma refer ca la tabul "friends" unde apare dupa ce dai accept cuiva, poti pune ca "close friend" ..adica tot ce posteaza, sa iti apara la news feed.
dar daca prietena ta nu o gaseste deloc pe acea persoana, probabil persoana aceea o are la block (sau invers) si se uita la ce posteaza prietena ta de pe alt profil..altfel nu imi pot explica.din cate stiu, inca nu a aparut acea functie in care eu sa te blochez pe tine si totusi sa pot sa vad ce postezi.

| darrio2007 a răspuns:

Setarile trebuiesc modificate la persoana la a carei pagina nu poate vedea, nu la ea.

Bula
| Bula a răspuns:

Pe browser:
Incearca sa dai click pe butonul "urmareste" pe pagina prietenului (la poza din header-ul de profil).
De asemenea, grupurile de prieteni si activitatea lor le poti vedea in coloana de meniu din stanga paginii, dai click si apare lista grupurilor, unde poti vedea activitatea tuturor. E o noua gaselnita a Fb, aceasta organizare, inainte grupurile erau vizibile si cu numarator de activitati.

Pe Android si pe iOS, Facebook functioneaza ca aplicatie independenta de browser, iar aparitia si setarile difera in functie de versiunile folosite.