| NimeniNuiPerfect a întrebat:

se pricepe cineva foarte foarte bine la calculatoare, adica la problemele de software.pentru ca imi apar tot felul de chestii.virusi,si habar nu am cum sa scap de ei, de reinstalat windows nu mai vorbesc, si un prieten imi spunea ca e in pericol hardul si placa de baza.cine ma ajuta primeste fundita big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru asta, rezolvarea este cat se poate de simpla:
Descarca ComboFix http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/ComboFix.exe
Apoi asigura-te ca ai inchis toate programele care ruleaza (Yahoo Messenger, MozilaFirefox, etc) si ruleaza ComboFix. Te va intreba daca sa inceapa sa curete sistemul.
Confirma cu Yes de fiecare data
Nu-l opri in timp ce scaneaza si dezinfecteaza sistemul. E posibil ca in timpul rularii lui desktop-ul sa dispara, dar nu te ingrijora.

La sfarsit iti salveaza un notepad in C:\ iar daca nu te descurci sa-l citesti trimite-mi pe privat continutul acestuia, iti pot spune daca ai avut virusi si daca au fost stersi.

1 răspuns:
| Traian a răspuns:

Du-te si cumparati un antivirus bun. sau formateaza hardul in intregime dar bu cred ca o sa scapi de ei asa.