| Lighto a întrebat:

Sunt clasa a 10-a si dintr-a 11-a as dori sa ma mut la alt liceu pe acelasi profil cu acelasi intensiv! Imi puteti spune ce medie imi trebuie si ce proceduri trebuie sa fac pentru a ma pot muta?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este importanta media. Important este ca sa obtii aprobarea conducerii liceului unde vrei sa te muti. Trebuie sa faci o cerere catre acest liceu si sa-ti fie aprobata de Consiliul de Administratie. Numai bine!

| Elvina a răspuns:

Media depinde de ultimul din clasa respectiva la care vrei tu sa ajungi. Daca sa zicem el are 8, 40 si tu ai peste intri in clasa daca nu atunci nu prea cred. Desigur trebuie sa aiba si locuri in clasa. Pai procedura nu e cine stie ce. Te duci la secretariatul liceului tau le explici problema, apoi ei iti spun ce trebuie sa faci. Apoi mergi la secretariatul celuilalt liceu, unde vei face o cerere catre director. Si gata. Bafta!