| FilipEmanuel a întrebat:

Salutare!
Sunt in clasa a VII-a si doresc sa devin pilot.
ceea ce stiu este ca pentru a deveni pilot trebuie sa stiu engleza, fizica si matematica.
insa nu stiu la ce profil pot face aceste materii cel mai mult.
de aceea va cer ajutorul voua!

3 răspunsuri:
| Raluu a răspuns:

Mate-Info happy la orice liceu... dar trebuie si psihologie ca sa fi pilot

| Alin0001 a răspuns:

Pentru matematica si fizica, mate-info, dar se face si engleza! Pentru engleza, la uman, dar acolo nu faci matematica si fizica decat pana in clasa a 10-a daca nu ma insel. deci, cel mai bine, mare-info. Cand vei da examenele pentru a deveni pilot vei putea sa faci pregatire pentru engleza sau psihologie daca iti doresti cu adevarat sa pilotezi avioane! happy

| CataLyNh0 a răspuns:

Da, mate info...dar fizica si la bio-chimie happy