| qwerasdfzxcv12345 a întrebat:

Aceasta este prima mea intrebare pusa pe acest site si chiar nu stiu daca am ales categoria corecta.... Deci as vrea sa imi explice cineva, daca se poate cum sta cu autobuzele: statie coreco-centru-carrefour. Eu stiu in principiu sa ajung de la sud pana in carrefour(1d daca nu ma insel) dar nu stiu cum sa fac sa ajung si in centru....Si ideea ar fi inainte de ora 2 sa fiu deja la carrefour. Dau funda si multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Furti a răspuns:

Ahm, nu prea inteleg cum vrei sa iei traseul.
Din Sud poti lua cum ai spus si tu 1D pentru a ajunge in centru, apoi te duce pana la Nord, si de la Nord te duce la Carrefour si la ce supermarketuri mai sunt in afara orasului.

Daca vrei sa te intorci de la ce-i in afara orasului la Sud, astepti 1D-ul in statie, acesta te va duce pana la Metro unde se va opri pentru cateva minute si va face traseul inapoi (marketuri, Nord, Centru, Sud).

Daca vrei sa ajungi la Coreco, trebuie sa te dai jos in Centru. 1D-ul nu are statie la Coreco. Mergi pe jos pana la Catedrala, e aproape, si exact in spatele ei e statia Coreco... de unde poti lua alte autobuze... nu ma intreba care ca nici eu nu stiu.

Dar ti-am spus, 1D-ul nu opreste in statie la Coreco! Cobori in centru si mergi pe jos pana-n spatele Catedralei.
De acolo iei ce autobuz vrei tu, dar nu cred ca merge niciunul la Carrefour si celelatle marketuri.

Succes!

1 răspuns:
| Aasdfghj a răspuns:

Poate vrei sa specifici si orasul altfel nu isi da nimeni seama despre ce vorbesti.