| GeorgeRzv a întrebat:

Salutare TPU

Am absolvit ciclul de licență în cadrul Facultății de Știința și Ingineria Materialelor (Specializarea: Ingineria sudării), cât și modulul 1 psihopedagogic și aș dori să știu ce materie pot preda, că din nomenclator nu reușesc să îmi dau seama și unde găsesc tematica pentru concurs?

1 răspuns:
| Anonimu7041 a răspuns:

Daca ai spus ca ai terminat modulul si facultatea este clar ca ai facut practica in anul 3. La ce materia ai facut este una dintre cele pe care le poti vedea.
Am cautat si eu in centralizator si prima materie pe care o vad ca fiind eligibila pentru specializarea ta este Mecanica.

Descarca (http://www.isjbacau.ro/......itar/view) si in PDF la pagina 726/1425 ai in dreptul "Specializarea" numarul "40. Ingineria Sudarii".

Acolo poti gasi si informatii despre programa samd.

La pagina 920/1425 apare disciplina (sau ce e ea) numita "Pregatire - instruire practica (Mecanica)) -> Numarul 84 la specializari.

Mult spor iti doresc!