| deiutza30 a întrebat:

am o mare nedumerire... ce e ala un ateu? ce fel de religie e asta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ateu = Persoana ce nu crede in Dumnezeu si nu apartine unei religii.

7 răspunsuri:
| EzioAuditoreDaFirenze a răspuns:

Practic nu e o religie pentru ca ei nu cred in nimic. Ei mai mult se ocupa cu asta: incearca sa-i fac pe crestini sa nu mai creada.

| h3ll a răspuns:

Ateu inseamna persoana fara credinta! Adica nu crede nici in existenta lui Dumnezeu nici in cea a diavolului!

| MaTeOGG a răspuns:

Ateu= persoana care bu crede si aspira la nici o divinitate

| Simina1066 a răspuns:

A fi ateu inseamna a nu avea credinta, deci ateii nu cred decat in ce vor ei.

| iLLi a răspuns (pentru Simina1066):

A fi ateu inseamna a nu crede in divinitati sau orice alt bullshit de genu'. happy

| Nicole8 a răspuns:

Ateu= persoană care neagă existența lui Dumnezeu și a oricărei divinități si care n-are o religie fundita? plizz

| Teodorh a răspuns:

Am vazut multe raspunsuri de genul "Nu cred in dumnezeu si nici in diavol", dar v-ati mai uitat prin dex? Ateu=om care nu crede in nimic (nici fantome nici superstitii, absolut nimic) Este sa zic asa o religie proprie....Eu sunt ateu de aceea iti pot explica exact laughing Pana si satanismul e o forma de ateism, dar eu unul nu ii suport laughing Funda?batting eyelashes