| Rapispac a întrebat:

Salutare TPU, am o problema destul de dubioasa...
Totul a inceput cand vecina a angajat o firma sa schimbe tabla de pe acoperis. Impartind aceeasi curte cu ea, am acceptat sa depoziteze tablele vechi acolo.
Problema este urmatoarea: muncitorii arunca tablele de pe casa fix pe smochinul ce imi apartine, astfel distrugandu-i fiecare fruct si craca, si in plus distrug si florile din ghivece.
Ce as putea sa fac? Mentionez ca le-am zis de vreo 3 ori sa aiba grija cu florile si pomul, insa ei tot asa fac, ba chiar mi-au spart si cateva ghivece si au rupt niste flori (cactusi mai precis).

6 răspunsuri:
| LIN2010 a răspuns:

Reclamatia o faci impotriva vecinei(nu cu firma angajata de aceasta), deoarece a incalcat acordul verbal(era vorba de depozitare, nu de lucrare pe partea ta de proprietate). Respecte

| Andrey3oo7 a răspuns:

Parerea mea de 13 ani e sa reclaim la politie...sau o plangere de distrus prorpietate private...va rog fara ganduri rele daca gandestu..eu asa as face

| Andrey3oo7 a răspuns (pentru Andrey3oo7):

Proprietate privata scuze

| Rapispac explică (pentru Andrey3oo7):

Multumesc, insa mi-o va lua in considerare daca nu stiu care dintre muncitori a cauzat pagubele?

| Daiana19 a răspuns:

Reclamatie!

| doggmaster a răspuns:

Vorbeste cu vecine... daca nu merge cu vorba buna ridica si tu putin tonullaughing