| Metalblo a întrebat:

Salutare TPU, am o problema foarte mare care ma enerveaza foarte tare! Deci, e despre microfon, l-am dus la garantie si au spus ca nu e nimic in neregula cu el, dar cand l-am pus in calculator si am intrat pe un joc, am inceput sa vorbesc si au zis aia ca mi se aude un bazait oribil, m-am inregistrat si mi se aude foarte groaznic! As vrea o solutie, spuneti-mi ce sa fac va rog sa scap de bazaitul asta!

Răspuns Câştigător
| Alexul99 a răspuns:

Este posibil ca mufa jack sa fie stricata, incearca sa conectezi microfonul la un alt dispozitiv, cum ar fi calculatorul unui prieten, sa vezi daca se aude la fel, daca nu este de la microfon cel mai sigur este mufa jack de la computer stricata, poti incerca sa il conectezi la cea din spatele pc-ului, asta daca ai doua mufe pentru microfon.