| Yrynella a întrebat:

am si eu o intrebare. Cum credeti cum ar fi normal si frumos sa ma comport cu un baiat, la prima intilnire, dupa ce am vorbit mai mult timp pe internet.

Răspuns Câştigător
| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Din propia experienta (sunt fata, am vorbit timp de 4 luni cu un baiat pe internet si urma sa ne cunoastem), tin sa iti spun ca si eu eram in aceeasi situatie ca tine. Cand am ajuns la locul intalnirii [ma imbracasem decent, blugi lungi, un maieu fara decolteu (nici pana la gat sus dar nici sa arat sutienul) si o geaca peste], am ajuns, i-am dat doi pupici pe obraz si l-am salutat. Nu stateam la 10 km de el,dar nici foarte apropiata, adica,normal,ca " prieteni ". Am vorbit despre teme banale,scoala,ce fac parintii, cum ti-a parut prima impresie, etc., si asa am inceput sa ne deschidem unul fata de celalalt, sa radem impreuna, pana a urmat primul sarut (timid, iti dai seama!), dar dupa primul sarut parea ca si cum ne-am fi cunoscut de o viata. Sper ca te-am ajutat cu povestea mea, si sa iei ce e bun din ea! happy

5 răspunsuri:
| mami a răspuns:

e firesc sa ai emotzii dar fi tu insutzi, nu juca teatru
la intalnire ii intinzi tu mana pentru salut si atat, restul vine de la sine

| Spitz10 a răspuns:

Sunt baiat.Si imi place sa se vorbeasca despre mine.Fal sa iti povestasca ceva interesant despre trecutului, amuzant.Cand platesti ridicate si spune-i ca platesti tu desi el nu o sa te lase, tu insisti si tot el va plati.Sau daca e un zgarcit veti palti jumate-jumate.Cand va plimbati sau emrgeti undeva apropiete cat mai mult de el, o sa ii dai emotii si o sa vrea sa se comporte cat mai bine.Cand va asezati si vorbiti stai cat mai aproape. Funda?

| para001 a răspuns:

Sa te comportii normal

| CataLyNh0 a răspuns:

Sa te comporti asa cum stii big grin

| sconcsurias a răspuns:

Cel mai important este sa fii tu insuti! Nu trebuie sa fii deloc timida, vorbeste cu el fara emotii si lasa lucrurile se decurga de la sine. happy