| Yrynella a întrebat:

cum pot sa trimit si eu un document prin e-mail stie cineva? ofer funda!

Răspuns Câştigător
| Mareacluj a răspuns:

Presupun ca acel document e in format word sau pdf, ori ceva de genul asta. Poti sa-l ai in memoria calculatorului sau pe stik. Dai compunere mesaj in e-mailul tau, scrii mesajul (daca vrei il poti trimite fara sa mai scrii un mesaj), completezi cu adresa ca la orice e-mail, si ai o optiune denumita atasament sau ataseaza file, in engleza sau romana, in f.de cum e setat. Dai click pe acea optiune si o sa iti deschida o fereastra cu locurile in care ai documente, muzica, desktop, poze sau ce mai ai in calc. Daca il ai pe stick, intri la desktop apoi my computer. In fine, il gasesti, dai click pe open, iti inchide fereastra, astepti pana ti-l ataseaza, apot dai send ca la orice e-mail. Sper ca ai inteles.

4 răspunsuri:
| LolaLollita a răspuns:

Intri pe mail, dai Compose E-mail Message.
Scrii destinatarul, un subiect eventual, iar sub acestea gasesti un buton pe care scrie "Attach files". Apesi, cauti in pc documentul pe care il cauti, si apesi ok happy
Dupa ce s-a incarcat, il poti trimite.

| Trippy a răspuns:

S-ar putea sa stiu eu. Intri pe mail faci un email nou. Dupa ce scrii destinatarul si subiectul (eventual un mesaj) E un buton pe care scrie Attach files. Apesi localizezi fisierul/documentul il selectezi apesi ok. Dupa ce s-a terminat de incarcat apesi il poti trimite.
P.S. Stiu ca nu imi dai funda pentru ca cea de deasupra/sub mine e fata si voi fetele va ajutati intre voi.

| dienuta1990 a răspuns:

Intri pe email si faci un email nou. Dupa ce scrii destinatarul si un subiect eventual sub acesta e un buton pe care scrie Attach files apesi pe el si selectezi documentul pe care vrei sa-l trimiti si apesi ok si l-ai trimis. Sper ca ti-am fost macar putin de ajutor.

| Sabadac_Viorel_1959 a răspuns:

Astazi am urmarit mai multe videoclipuri ce aveau ca si continut viata si activitatea cetateanului Gregorian Bivolaru.
Ce am vazut si auzit mi s-a parut de domeniul fantasticului
Dupa cateva clipe de meditatie, si dupa ce in prealabil am revazut o parte dintre videoclipurile care mi-au retinut atentia intr-un mod deosebit, am ajuns la concluzia ca nu trebuie sa ma mire nimic din tot ceea ce am vazut si ascultat.
1. Datorita faptului ca ei ( incriminatii si incriminatorii ) nu au tinut cont de avertismentul dat de Dumnezeu Iehova prin Sf. Apostol Petru in prima sa epistola soborniceasca la cap.1. Versetul 8. >. Dumnezeu Iehova, care este Acelasi si azi si ieri, face dupa credinta noastra. >. Si pentru ca au cerut cu gand ca sa risipeasca in placerile lor ( unii pentru asi crea o imagine mai buna, iar altii pentru a se simti mai bine,>.
Si cu privire la acest aspect, intr-un mod la fel de elocvent, autorul epistolei catre evrei ne scrie; > Aici nu gasim scris ca Dumnezeu ne vorbeste despre un ansamblu de exercitii care sa ne ajute sa avem un control deplin asupra organismului prin care putem dobandi o karma mai buna, ci doar doar de ceea ce a facut Domnul Isus Hristos pentru noi. Pe de alta parte Sf. Apostol Pavel le scrie galatenilor >.
Ca o concluzie la cele scrise pana acum, putem spune ca adevarata pace de care avem nevoie in viata de zi cu zi este cea pe care o obtinem prin credinta in Dumnezeu, iar aceasta nu este posibila decat prin pocainta. Pocainta este schimbarea gandirii in relatia cu Dumnezeu Iehova si cu semenii mei