| Paul_Samuel_1999 a întrebat:

De ce documente am nevoie pentru a imi face un card la 14 ani? Doar buletinul meu, a unui parinte si certificatul meu de nastere, nu? Eu asa stiu...nu stiu daca contează dar la BT as vrea sa-mi fac.
Mersi anticipat!

Răspuns Câştigător
| BroascaCuElice a răspuns:

Ăștia de la BT își cam dau cu stângul în dreptul, într-un post zic că doar CI, iar în altul că ai nevoie și de:
• certificatul de nastere al minorului

• actul de identitate al minorului

• actul de identitate al parintelui si/sau al tutorelui legal
Tu mai bine să megi cu toate documentele respective

3 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Trebuie sa mergi impreuna cu unul dintre parinti și cu cartea de identitate

| Paul_Samuel_1999 explică (pentru BroascaCuElice):

Certificatul de nastere nu trebuie?

| Paul_Samuel_1999 explică (pentru BroascaCuElice):

Ah bun atunci, mersi mult?

| BroascaCuElice a răspuns (pentru Paul_Samuel_1999):

Ăștia de la BT își cam dau cu stângul în dreptul, într-un post zic că doar CI, iar în altul că ai nevoie și de:
• certificatul de nastere al minorului

• actul de identitate al minorului

• actul de identitate al parintelui si/sau al tutorelui legal
Tu mai bine să megi cu toate documentele respective