| ionut_5013 a întrebat:

La ce liceu ar trebui sa intru daca vreau sa devin politist? ( suna cam ciudat dar intelegeti voi )

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa faci orice liceu si apoi, dupa caz, urmezi Academia de Politie 9daca vrei sa fii ofiter) sau o scoala de agenti de politie. Preferabil liceul ar fi cu profil de stiinte sociale sau filologie.

| Albertxxx a răspuns:

Daca vrei sa devii neaparat politist, te poate ajuta liceul de politie (campina, prahova), sau poti face un liceu teoretic si sa te duci la academia de politie.