| orezfiert a întrebat:

Salutare!

Urmeaza sa merg lafacultate in Constata ( Ovidius ) si voiam sa va intreb pe cei care stati la camin:
1) Cum sunt caminele C1/C2?
Sunt decente? Au baie in camera?

2) Am auzit ca FN1 si FN2 au fost renovate si ca sunt foarte ok.Este adevarat?

3) Ai TV / frigider in camera? Daca nu, poti sa iti cumperi si sa iti pui?

4) Cum e sa ai coleg/i de camera? Poti sa vii cu prieteni cand vrei, sa pleci cand vrei?

Va rog sa raspundeti doar daca ati fost sau sunteti in prezent in acele camine.

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

1. camere cu 3 si 4 paturi
Nu au baie in camera ci pe hol, la comun cu alte camere

2. F1 si F2 sunt tot cu 3 si 4 paturi in camera

3. camerele de camin NU au televizoare si nici frigidere, si unele sunt atat de aglomerate cu mesele de invatat si paturile ca nu au spatiu pentru ele.

4. Este nasol cu colegi de camera ca totdeauna cineva face galagie sau face altceva cand tu vrei sa dormi sau sa inveti, dar nu ai de ales...ca sunt 4 persoane diferite in camera, cu care trebuie sa faci compromisuri, cand stai in aceelasi dormitor.

Vezi aici ultima informatie despre camine:
Vezi asta;
07.06.2022 - Tarife în Căminele Universității Ovidius din Constanța

https://www.univ-ovidius.ro/studenti/info-camine-cazare/info-camine

| orezfiert explică (pentru Violleta2022):

Multumesc de raspunsuri!

Cred ca mai bine o sa caut chirie?

| Violleta2022 a răspuns (pentru orezfiert):

Chiria este foarte scumpa 250-300 euro o garsoniera, peste care trebuie sa platesti: intretinerea, apa, gazul, curentul si mancarea.
Crezi ca-ti permiti asta?