| Anonim0727 a întrebat:

Salutare
Vin si eu cu o intrebare legata de bursa sociala la facultate, pe mine ma intretin parintii, cu noi sta si fratele meu care are peste 26 de ani,dar are veniturile lui,iubita,viata lui, etc, din informatiile de pe site ul facultatii reiese ca pot beneficia de aceasta bursa, Determinarea venitului lunar mediu net al familiei studentului se realizează până la
împlinirea vârstei de 26 de ani. La stabilirea venitului mediu net lunar pe membru de familie se iau
în calcul toate veniturile nete cu caracter permanent realizate de membrii familiei, supuse
impozitului pe venit pentru ultimele 12 luni înainte de începerea semestrului/anului universitar. Prin
„familia studentului" se înțelege: părinții studentului și copii acestora, inclusiv copii adulți care
continuă studiile, până la vârsta de 26 de ani, și se află în întreținerea părinților.
Credeti ca pot benificia de aceasta bursa, mai exact fratele meu trebuie adaugat la membri familiei? Multumesc anticipat

1 răspuns:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Fratele tau nu se afla in intretinerea parintilor, deci nu intra in calcul si nici veniturile lui.
Scrie chiar acolo: "până la vârsta de 26 de ani,"