| nashu40 a întrebat:

Salutari prieteni!
Am gasit de multe ori aici rezolavrea unor probleme sau raspunsuri la intrebari, asa ca voi pune iar 3 intrebari, zic eu scurte.
1.Am un windows 7 home premium. Uneori am nevoie sa creez un text document nou,dar de o vreme nu stiu ce s-a intamplat ca nu mai apare aceasta optiune cand dau click dreapta/new. Apar altele,o groaza, dar text document nu. Se poate face ceva, sa setez cumva sa apara iar?
2. Uneori mai descarc clipuri muzicale de pe youtube,iar ca si player in pc folosesc VLC,pentru ca recunoaste cam toate fisierele, iar ce descarc eu le descarca in format.flv. Problema e ca dupa descarcare unele clipuri apar ca si imagini iar la altele apare doar sigla de la VLC. Am incercat toate optiunile de la wiew, dar niciuna nu ajuta. Pot face ceva ca aceste clipuri descarcate sa apara cu imagine?
3.Am un minilaptop, un noteboock din acela mic Acer, care nu mai merge. Idea e ca am multe filme si altele pe hard-ul lui pe care as vrea sa le recuperez. Pe pc-ul pe care sunt acum am un hard cu cablu lat. Exista vreo posibilitate sa descarc datele de pe noteboock pe hardul acestui pc?
Multumesc mult celor ce au avut rabdarea si bunavointa sa citeasca intrebarea si multumesc anticipat celor ce vor raspunde!
O zi buna tuturor!

Răspuns Câştigător
| cristimsolomon a răspuns:

Intrebarea 3:
exista conectori sata care se cupleaza la usb, scoti hdd din notboock si-l conectezi si merge, daca nu gasesti asa ceva priveste pe placa ca e imposibil sa nu ai o mufa sata, conectezi mufa sata cu un cablu si alimentezi hdd si sigur va merge, hdd din noteboock e sata2 sau 3, deci cauta cabluri pamblica mic(rusu sau portocaliu)

1 răspuns:
| WrestleKane a răspuns:

Frate eu pot sa te ajut doar cu prima intrebare: Nu e tocmai un text document dar dai pe start (in coltul stang jos) si scrii acolo word pad si iti apare word. Pentru mine e ca si un text document. Bafta