| mariusyk08 a întrebat:

Salutari tuturor!
Am nevoie de ajutorul unui specialist IT. Caut innebunit de ceva timp un driver pentru o placa de baza.Am gasit sute de drivere, numai ce imi trebuie mie nu straight face Va dau in continuare toate datele pe care am stiut sa le obtin. La informatii sistem am gasit asa:
-Sistem model : AWRDACPI
-Sistem Manufactured : VIA694
Am desfacut capacul iar pe placa scria : K7VTAZ, probabil asta e chipset-ul.
Din greseala in greseala am instalat un driver detective, iar asta imi arata la sistem parca, asa ceva :
-Via Bus Master IDE Contriller
-Via Rev 5 or later USB Universall Host Controller.
Mai multe date nu stiu sa dau...
Am avoie de un link de unde pot descarca driverul pentru aceasta placa de baza, sau orice sfat, indicatie, cat de mici. Raman profund indatorat, pentru ca am nevoie cat de repede posibil.
Multumesc anticipat celor ce au avut rabdare sa citeasca si vor dori sa ma ajute.
Toate cele bune!

Răspuns Câştigător
| omide a răspuns:

Placa ta de baza pare sa fie produsa de ECS, cauta cu google si poate gasesti

| mariusyk08 explică (pentru omide):

Multumesc si tie pentruraspuns. Sa fie oare de la ECS? Atunci de ce la sistem information scrie "sistem manufactured via694"?
Va rog sa ma credeti ca am cautat de am innebunit.

3 răspunsuri:
| Gagicaru a răspuns:

Mestere cum se numeste placa de baza si de restul din informatiile pana acum ma ocup eu

| mariusyk08 explică (pentru Gagicaru):

In primulr rand mersi mult pentruraspuns. Iti raspund pe aceasta cale pentru ca inca nu am dreptul la mesaje.
Pai...am dat la run dxdiag si mi-a zis asa la sistem : placa e de la via694 si "sistem model" e AWRDACPI. In crcasa, pe placa am gasit scris K7VTAZ.
Mai mult de atat nu stiu unde sa caut sa aflu denumirea. Ce zici?