| Lovetolove a întrebat:

Saptamana viitoare am examene de capacitate..sunt ingrozita. O sa intru in sala, o sa ma ia durerea de burta, apoi de spate ..totul urmat de ticul meu nervos : datul din picioare intr-un stil mare. As vrea sa iau niste calmante, ceva..Stiu ca nu e bine sa iei pastile asa, dar la doctor nu mai am cand sa ma duc si nu vreau sa lesin pe acolo.

8 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Nu ai de ce sa fii nervoasa sau emotiva, prevad eu ca vei lua examenul cu brio! Eu sunt tata OMIDU!

| greyhound a răspuns:

Mai bine un masaj si un film de comedie

| maddy673 a răspuns:

Nu te speria pentru ca nu are rost..incearca sa nu te mai gandesti ca va fi rau, ca nu te vei putea concentra etc..gandeste pozitiv si fi sigura pe tine..asta cred ca e cel mai bun sfat care cu siguranta te va ajuta
multa, multa bafta la examenhappywinking

| WarriorInReserve a răspuns:

Eşti îngrozită de la un amărât de examen?

| MariiMelon a răspuns:

Incearca sa te calmezi un pic, nu e chiar asa de rau. Nu lua calmatne, cel mai bine ar fi sa iti iei cu tine o sticla de Cola si o ciocolatica ceva pentru ca ele ajuta la concentrare. Daca incepi sa te stresezi de pe acuma nu are rost. Trebuie sa pleci cu ideea ca va fi usor, vei sti si vei intra la liceul dorit. Si eu le voi da si crede-ma nu ma stresez deloc, adica fac teste la mate si romana in fiecare zi dar sunt cat se poate de relaxata laughing Oricum, succes la evaluari!:*

| KiddZ0r a răspuns:

Eu spun sa treci si pe la biserica.Totul tine de controlul de sine.Nu te gandi ca vei intra si...ma rog. Spune-ti ca vei intra si totul va fi bine.Creierul poate fi pacalit si cu propriile sale impulsuri!