| anonim_4396 a întrebat:

Se mai dau amenzi la RATB?

Răspuns Câştigător
| Rested a răspuns:

Http://www.jurnalulzilei.ro/nu-se-mai-dau-amenzi-pe-ratb cred ca e doar in faza de proiect.

6 răspunsuri:
| vali1985 a răspuns:

Da.Doar atunci cand nu ai cartela de ratb.

| razvan2212 a răspuns:

Normal ca se dau. Doar nu e gratuit.

| FlorinDiablo a răspuns:

Se mai dau dai in spanac cand nai bilet abonament dar cel mai misto e cand urca controluru iesi pe alta usa eu trageam maneta de urgenta si ieseam laughing

| AndraNicoleta a răspuns:

Pai ziceau ca nu mai au voie sa dea amenzi, ci doar sa te dea jos din autobuz sau sa te puna sa-ti cumperi calatorii de la ei. Dar nu stiu daca a intrat sau nu legea in vigoare.

| AndraNicoleta a răspuns:

Cred ca raspunsul tau este singura chestie prosteasca din acest topic.
Mai uita-te la stiri, mai citeste ziarele, mai informeaza-te si apoi comenteaza.
Cat despre mine, ca vad ca te roade curiozitatea, si daca n-as avea bani de bilet, tot n-ar fi cazul pentru ca sunt studenta si calatoresc gratuit...asta asa, pentru cultura ta generala.
Data viitoare cand mai ai de gand sa raspunzi la o intrebare in lipsa de informatii, aminteste-ti de un proverb care te caracterizeaza perfect: "Dupa ce ca esti prost, mai faci si ceva in drum!".
Numai bine!

| AndraNicoleta a răspuns:

Pfff. N-ai viata omule! Iesi din casa, fa-ti prieteni, maturizeaza-te!
Viata nu se rezuma doar la stat la calculator si jignit persoane necunoscute.
Nu-mi multumi...