| anonim_4396 a întrebat:

Se poate afla daca o persoana anume detine vreun cont bancar? de genul: X ii spune lui Y "nu am cont". Y poate afla daca l-a mintit sau nu?

Răspuns Câştigător
| christall a răspuns:

Nu, informatiile bancare sunt confidentiale.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca iti arata ceva de la banca pe numele lui, atunci da.

| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, nu poti verifica aceasta informatie, conturile bancare sunt secrete si nimeni nu-ti va da aceasta informatie.
Ramane sa-l crezi pe cuvant pe cel carea firma, ori poate sa-ti arate un extras de cont pe numele lui.
Extrasul de cont, este o listare cu toate tranzactiile bancare, facute in contul respectiv, pe numele acelei persoane.