| anonim_4396 a întrebat:

- Se poate de pastrat sperma in congelator?
- Care este timpul maxim de pastrare?
- Dupa ce a fost pastrata o perioada, inainte de utilizare, ce trebuie de facut? Presupun ca trebuie incalzita pana la temperatura corpului. E adevarat? Cat rezista sperma la asa o temperatura? Am nevoie de date mai precise.
In fine, am pus intrebarea cam incurcat, fiindca nu stiu de unde sa incep. Intrebarea pe scurt ar suna "Ce stiti despre asta?" happy Ma poate ajuta cineva?

7 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Din pacate pentru tine, @heartslow cam are dreptate.
Ai pus o intrebare complet cretina.
Crezi ca, daca sperma se putea tine la congelator, intre carnea pentru ciorba si fasolea pastai pentru iarna, mai existau clinicile de fertilizare in-vitro?
Chiar crezi ca pe aia o pastrezi asa, in orice conditii si isi mai si pastreaza proprietatile?
Daca dadeai un simplu search pe Google, descopereai o gramada de detalii, dar, presupun ca lenea-i mare.
La presupunerea ca trebuie incalzita...ma mir ca nu ti-a trecut prin cap s-o prajesti un pic, sa iasa ala micu' mai brunetel, asa.

| Robert a răspuns:

Intresanta intrebare.de ce te chinuie s-o pui aici? asa se facea inainte ...cand vroiai sa ai cu cine un copil.isi dadea drumul in prezervativ. dupa care era introdusa.

| heartslow a răspuns:

Deci :
1. sperma e substanta care iese din penis; priceput?
2. sperma este dovada ca mascului poate face copii; priceput?
3. sperma NU E DE MANCARE; priceput?
4.nu mai pune intrebari tampite ca pari o disperata si o cu.rva; priceput?
5.da-mi id tau; priceput?
laughingAm glumit la ultima, sper ca ti-am fost de folos, funda?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@heartslow, nu-mi pasa cine si de ce ma crede disperata/cu.rva. Intreb ce ma intereseaza, aflu raspunsul si merg mai departe. Tu insa presupun ca te opresti la fiecare intrebare tampita, transpirand de inteligenta, si asa si ramai mereu unde ai fost. P.S. Nu mi-ai fost de folos.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@ardnaxur1961, din pacate pentru tine, si tu ca si el te grabesti cu concluziile. In primul rand, de ce crezi ca o sa pun alaturi de carne? Privitor la proprietati. De asta si am dat intrebarea, ca sa aflu cum sa-i pastrez proprietatile cat mai bine. Pentru ce imi trebuie mie sperma si de ce nu apelez la clinici de fertilizare, nu este o chestie pe care vreau sa o fac publica. P.S. Am dat search pe google, inca mai caut, doar speram ca va da peste intrebarea mea vreo persoana intamplator bine informata care va putea sa-mi dea o informatie succinta, asa ca sa-mi mai scurtez cautarile. Alte intrebari, grabitilor de a judeca?

| DreamAutopsy a răspuns:

What? o.O
Ce vrei sa faci cu ea? laughing