| SorinELoo7 a întrebat:

'seara TPU! Care ştiţi preţul biletului de tren Regiotrans pe ruta Turnu Măgurele - Roşiorii de Vede? Îmi trebuie neapărat! Scuzaţi categoria dacă am greşit-o...

5 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

12 lei, distanta fiind pana in 50 km.
Nu am gasit statia rosiorii de vede, doar rosiori
http://www.regiotrans.ro/tarife-trenuri-regio

| SorinELoo7 explică (pentru valentingb):

În legatură cu Regiotrans: fostele trenuri Accelerat, Rapid şi Personal au fost scoase din în toată ţara, luându-le locul cele de la Regiotrans? Sau doar de pe anumite rute au fost scoase din uz?

| valentingb a răspuns (pentru SorinELoo7):

Nu.Daca stii a anuntat fostul ministru al transporturilor, respectabilul donm berceanu(huoooo), ca a desfiintat cateva mii de km de linie ferata.
De fapt le-a inchiriat companiilor private de transport, care sunt vreo 5 la numar.Acestea au inchiriat variantele ocolitoare ale magistralelor principale.
Regiotrans e firma lui.Nu a lui, bineinteles, ci a nevestesii.
Regiotrans detine prin inchiriere unele rute submagistrale, de exemplu roman-buhaiesti-iasi.
Acceleratul, rapidul, personalul, au fost desfiintate din cauza contractului semnat la intrarea in UE, astfel rapidul si acceleratul au devenit interregio, iar personalul regio.

| SorinELoo7 explică (pentru valentingb):

Da, aşa este. Acum vad acum au băgat denumiri de-astea englezeşti. Oamenii în vârstă se vor chinui să pronunţe aceste nume...

| Dana211 a răspuns:

Intra pe cfr.ro la mersul trenurilor scrii ruta si iti apare o lista cu trenurile iar de acolo in stanga e un buton pentru pret. Dai click si gata happy