| Marius11 a întrebat:

Spuneti-mi si mie ce meserie de viitor ati putea -mi recomanda dintre : doctor, profesor

Răspuns Câştigător
| xXBernaXx a răspuns:

Doctor.Aceasta mi se pare mai buna.Deoarece daca te faci profesor vezi ca in Romania nu sunt platiti bine si nu prea ai ce sa mancesti ca profesor.Ai putea sa mergi in strainatate dar daca de exemplu u te faci profesor de romana nu poti sa predai in alta tara romanastraight face. daca te faci doctor si nu iti gasesti de lucru in Romania ai putea merge in strainatate sa lucri. Sper ca te-am ajutat. Daca da, funda.big grin

12 răspunsuri:
| PaTRyCyA_1737 a răspuns:

Eu sp doctor...deoarece este o meserie mai cautata! La "profesor" sunt mici salariile, si cine stie cat vor mai scadea... Sper ca te-am ajutat:*

| DoK a răspuns:

Eu tias recomanda DOCTOR deoarice doctorul salveaza veti ear profesorii cel mai des omoara mintea copiiilor.

Nustiu ce haracter ai, trebuie sa ai nervi de aur daca vrei sa fii un profesor bun.

| aktlk a răspuns:

In ultimul timp se cauta meseriile ce au la baza domeniul IT.

| Mist a răspuns:

Deci daca muncesti ceva cu drag si castigi mai putin bine atunci o vei face cu dragoste si dim nu te vei trezi si injura si nu stiu, ia-ti o meserie care crezi ca se potriveste caracterului tau big grin

| Monique1 a răspuns:

Doctor.
Slujba de profesor este foarte grea, castigi putin si sunt foarte multe 'hartii'.happy
bafta!:*

Stefan
| Stefan a răspuns:

În viata daca iti place ce faci este un lucru extraordinar.De multe ori atractia castigului si a banului iti creiaza o situatie favorabila sa te indragostesti de o meserie la care nici nu gandeai vreodata sa o practici. Sa revin, daca ar fi dupa mine as alege meseria de doctor, o mesrie respectata si curata, o meserie prin care poti sa ai multe satisfactii materiale si profesionale.

| ralukautzadidem a răspuns:

Profesor e mai bine ati spun eu dar sa nu fi dur cu elevi

| justMe29 a răspuns:

Profesor mai bine :d

| AnemonaP a răspuns:

Doctor veterinar, dentist, sculptor, pictor, farmacist, cantaret, constructor, dansator... etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doctor stomatolog

| amanda33 a răspuns:

Eu sugerez doctor. eu asta fac. responsabilitatea e la fel de mare in ambele cazuri. salarii mizere. tot mai multi pleaca din invatamant ca nu mai suporta. eu sugerez medicina. faci cu 2 ani mai mult decat o facultate ca sa iesi prof

| Iasmiine a răspuns:

Doctor.