| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi va rog ce face fiecare buton de pe tastatura la jocul counter strike 1, 6

Răspuns Câştigător
| skarner a răspuns:

Deci fii atent: w-inainte, s-inapoi, a-stanga, d-dreapta, b- cumpara arme, cu-schimba arma repede, n-activezi ochelari cu inflarosu(daca ai), e-planteaza bomba si activeaza usi si alte chestii, h-activeaza meniul(ca sa il dezactivezi mai apesi odata), z, x, c-radio station, space-sari, ctrl-stai pe vine si cam atat sper sa iti fie de foloswinking

4 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Ai la settings - controls. Iti pot spune cele mai uzuale W, A, S, D sunt pentru miscarea stanga, dreapta, fata, spate, SHIFT pentru a merge ""tiptil", CTRL pentru a merge "ghemuit", SPACE pentru a sari, Q pentru a alterna ultimele arme folosite(ex. pistol cu arma sau cutit cu arma, etc.) TAB pentru a vedea scorul respectiv fragurile jucatorilor, 1=arma principala, 2=pistol, 3=cutit, 4=grenada sau flashbang sau smoke, 5 bomba, daca esti terro si o ai! iar cu mouse-ul si cu clickurile sper ca te descurci deja.bafta!

| Sh4Dow a răspuns:

rolling on the floorDeschide jocul dai options apoi sus la keyboard si acolo arata toate cotroalele.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De la 1 la 5 sunt arme.
`-Deschizi consola
Q-Arma anterioara
W-Mergi inainte
R-Incarci arma
Y-Chat
U-Chat doar pentru echipa ta
A-Mergi la stanga
S-Mergi cu spatele
D-Mergi la dreapta
F-Lanterna
G-Arunci arma din mana
H-Meniu ajutor
Z-Radio
X-Radio
C-Radio
B-Cumperi arme, grenazi, etc.
N-Infrarosu(daca ai cumparat)
M-Schimbi echipa
, si.-Gloante
Ctrl-Te lasi pe vine
Shift-Mergi usor si nu se aud pasii
Tab-Arata scorurile
ESC-Meniu principal
Good luke.

| danynyo a răspuns:

, w" (mergi in fata), A" (stanga,), D" (dreapta),, G" (arunci arma),, R" (rencarci arma), ctrl" (stai jos)