| cristian_4833 a întrebat:

Spuneti-mi va rog eu sunt din moldova si as vrea sa invat in Romania. Ce pas trebuie sa fac primul in privinta documenteleor si cui trebuie sa ma adresez?

1 răspuns:
| Caro34 a răspuns:

Daca vrei sa inveti in RO, atunci mergi la scoala unde vrei sa inveti si ei iti vor spune toate documentele si ce trebuie sa faci pentru asta. Ei stiu cel mai bine totul! In RO fiecare scoala este autonoma, adica se administreaza singura, si in anumite privinte doar ei te pot ajuta! Mult succes!