| Anonim2324 a întrebat:

Stau foarte prost cu memoria topografica. Am momente cand sunt adus cu masina intr-un loc foarte cunoscut si tot ma simt dezorientat cand cobor. Poate fi asta un impediment pentru testul psihologic auto?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu-ti recomand sa conduci, pana ce ai asemenea problena!

| StoicAnalysis a răspuns:

Asta pentru ca nu prea iesi des din casa si nu iti iei repere. Joaca-te mai des cu google maps-ul si mergi in locuri noi mai frecvent.

Cat despre psihologic, nu am auzit de teste sau intrebari in aceasta situatie.

| Madaxo97 a răspuns:

Pentru testul psihologic nu cred că e un impediment, dar pentru condusul în sine da, ar putea fi, dacă vei avea momente când te pierzi în spațiu și nu vei mai fi sigur pe unde să o iei, ai putea chiar să provoci un accident din cauza asta.

| Cipi1212 a răspuns:

E posibil.

| KovacsB a răspuns:

Nu are nicio legatura, psihologul la auto in 80% din cazuri doar semneaza, sau pune doua intrebari generice, doar cei mai buni te provoaca sa vada daca te enervezi repede.Fac misto de tine etc.

| 4blaire4 a răspuns:

Da, cred ca poate fi. Dar ar fi cel mai bine sa cauti pe Google, poate primesti un raspuns clar acolo.

| Giulia911 a răspuns:

Probabil de testul psihologic vei trece, dar va fi o problema când te vei afla la volan.