| Anonim2324 a întrebat:

Stau foarte prost cu orientarea in spatiu. Cand m-am mutat mi-a luat vreo saptamana sa invat unde e blocul meu. In fiecare zi veneam din oras si ma invarteam cate 10 min. pana il gaseam. Cand intru intr-o institutie( de exemplu primarie) mereu ma uit stanga dreapta si si nu sunt sigur in ce parte e iesirea. Ma gandesc ca in mod normal ar trebui sa imi vina natural, fara sa fie nevoie sa ma gandesc la asta. Am fost odata in h&m si pana si acolo am uitat unde e iesirea. Mi s-a intamplat de multe ori sa fiu adus cu masina pana in fata blocului in care stau si sa nu il recunosc. Tin sa mentionez ca nu am probleme cu vederea. Am zis treaba asta si psihologului si psihiatrului, dar nu m-au luat in seama. Ceva pareri/sfaturi?

4 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Mergi la alt medic. Fă un tomograf.

| trophin a răspuns (pentru gabicoo):

De ce ma? asta e deficienta lui... nu inseamna ca e si o problema, nimeni nu ii cere sa se uite spre sud. si cu iesirea, vezi ca scrie mare, verde EXIST, nu ai cum sa te pierzi

| suntserios a răspuns (pentru trophin):

Nici tu nu cred ca ai inteles ce ai scris.
si daca omul are o problema?

| Cipi1212 a răspuns:

Se mai întâmplă să ai probleme cu orientarea în spațiu.