| alex495 a întrebat:

Stau la curte. Cum as putea scapa de mustele de pe aria curtii? Sunt enervante si scarboase ca vin atunci cand ai mancare pe masa

Răspuns Câştigător
| nugasescusernameliber a răspuns:

Nu prea ai ce sa le faci, acopera mancarea cu servetele cand serviti masa afara, pune in zona 3-4 zepeline(banda aceea ce atarna din tavan) si mai poti reduce din ele daca ti pe masa sau prin zona vaze sau crengi de busuioc, lavanda, nucul din cate stiu alunga tantarii- mustele nu stiu. Sau mai poti arde cateva frunze de dafin, nu le place mirosul.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune o usa de plasa, dupa ce ai dat cu insecticid in casa, sau pune banda lipitoare pe tavan sa se prinda mustele.

| alex495 explică (pentru anonim_4396):

AFARA, OUTDOOR. am si spus pe aria curtii. In casa n am treaba

| anonim_4396 a răspuns (pentru alex495):

Fa-ti o terasa, sau o bucatarie de vara.Alta solutie nu ai.