| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva ce inseamna daca visezi ca ai datorii mari?laughing

Răspuns Câştigător
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu una nu prea cred in vise laughing Dar uite ce se presupune ca inseamna laughing
DATORIE: sentimentul de datorie - maturitate in gandire, responsabilitate, persoana pe care altii se pot baza, principii bine formulate, credinte; datorii banesti- daca tu ai datorii banesti la altii - obligatii inca nerespectate, mustrari de constiinta vizavi de raportul cu ceilalti, certuri ce se pot deriva din aceste situatii materiale nereglate, dorinta ca ceilalti sa aiba in continuare incredere in tine; altii au datorie la tine - simti ca ai intins o mana dar altii te-au dezamagit, drept urmare ajuta neconditionat dar nu cu ideea de a fi recompensat, certuri, neincredere, deziluzii.winking

4 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Daca ai visat ca altii au datorii la tine, nu prea ai incredere in oameni.
Daca ai visat ca tu ai datorii la altii, nu prea te tii de promisiuni, incearca sa-ti respecti angajamentele pentru a castiga increderea celor din jur.

| EUSIATIT a răspuns:

Inseamna ca nu ai. nu vrei sa preiei o parte din ale mele? Ti as fi recunoscatoare. CE zici?

| Ana_6509 a răspuns:

Dupa un scurt search iata ce am gasit:
- daca tu ai datorii banesti la altii :obligatii inca nerespectate, mustrari de constiinta vizavi de raportul cu ceilalti, certuri ce se pot deriva din aceste situatii materiale nereglate, dorinta ca ceilalti sa aiba in continuare incredere in tine
-altii au datorie la tine :simti ca ai intins o mana dar altii te-au dezamagit, drept urmare ajuta neconditionat dar nu cu ideea de a fi recompensat, certuri, neincredere, deziluzii.

Si am mai gasit :
http://www.oniromantie.ro/modules/dictionary/search.php

| bygbrother274 a răspuns:

Cauta ghid de interpretare a visurilor.