| babyglamorous29081980 a întrebat:

Stie cineva daca exista modalitati (si daca da care?)de a creste in inaltime...medicamente,ceva...ce imi puteti recomanda pentru verisoara mea? are doar 1.52m si ar mai vrea sa creasca

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

In acest sens, numai medicul endocrinolog poate face recomandari in urma unor analize hormonale, a starii cartilajului epifizar etc.--- verisoara ta sa mearga la un medic!

| Mellie00 a răspuns:

In niciun caz sa nu ia medicamente fara a consulta un medic. Daca vrea sa se inalte mai repede si fara medicamente, ar putea sa joace baschet sau volei.

| SnakeEys a răspuns:

Eu stiu cum poti sa cresti si e o metoda veche dar e cam greu. ar tebuii sa faca un curs de bascket pentru ca ajuta.

| foreverA a răspuns:

Bunabig grin pai nu stiu daca exista vreo metoda
insa eu cel putin mi-am dat drumu' la crestere cand am inceput sa innot[de performanta]. spune'i sa se apuce de vreun sport [nu conteaza de care]. insa conteaza si cu cine seamana adica daca aveti in familie rude inalte, are sanse sa semene cu acestea. Sper ca ti'am fost de folosbig grin