| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva sa imi zica cum dovedesc unei persoane ca o piatra este adevarata si unu un fals, o imitatie? Vreau sa spun, cum dovedesc ca pietrele/roci/minerale pe care le primesc de la Comorile Pamantului sunt adevarate si nu falsuri?

Răspuns Câştigător
| Jane a răspuns:

Mineralele si pietrele semipretioase care vin odata cu revista sunt reale, nu imitatii. Nu sunt pretioase deloc, nu sunt asa de scumpe, o mostra de marimea celei primite la revista costa maxim 5 lei in comert. Nu poti decat sa vii cu argumente, insa eu nu inteleg de ce sa te chinui sa demonstrezi asta cuiva: e suficient sa stii tu, care colectionezi revista. Mult noroc si sper ca te-am ajutat!

2 răspunsuri:
| cocainejunker a răspuns:

O doamne! normal ca sunt falsuri! cine e prost ca sa puna in sute de mii de exemplare pietre pretioase! deschide-ti ochii copile!

| ionel_7321 a răspuns:

Pai... dai cu fiecare pe rand in cap si care piatra i-a spart capu' aia e adevarata... simpluwinking