| ArianaAry0000 a întrebat:

Stiie cineva un site unde pot sa scriu cu diacritice: de ex cu : Ä‚â
? dau FUNTA

3 răspunsuri:
| Memecy a răspuns:

Http://www.diacritice.ro/ aici primesti totul pentru a putea scrie cu diacritice

| Leloluch a răspuns:

Pai pot sa-ti zic cum poti sa-ti faci calculatorul sa scrie cu diacritice oricand.
Primul pas : Intri in control panel
Al Doilea-lea pas : Intri in Regional and Language
Al trei-lea pas : Dai dublu clic pe Regional and Language
Al patru-lea pas : selectezi Unde scrie English (United Stated) si apoi iti va da o gramada de limbi in care sa scrii alegi romanian
Al cincilea pas : Dupa ce faci acestea dai Apply si apoi ok
Al saselea pas : Ai cateva diacritice acestea sunt {];' in limba romana care ai selectato o sa insemne ăîşţ le gasesti tu
Al saptelea pas cand vrei sa schimbi din limba romna in cea engleza sau invers apeşi shift+Alt si se va schimba automat

| ArianaAry0000 explică (pentru Leloluch):

Am incercat asa ca mi-a spus o prietena, dar problema e ca eu am cumparat pc-ul de aici din Italia de unde stau si nu poate fi pus decat pe italiana si pe englezastraight face