| catalin542000 a întrebat:

Stiri cumva o aplicație gps care efectiv sa traseze linie pe harta fix pe unde am fost, iar după când ajung la destinație, sa salveze ruta creata și sa o pot folosi ca ruta prestabilita?

Spre exemplu vreau sa ajung la Constanța dar nu știu drumul și la început mai greu mai ușor ajung pana la urma, între timp gps ul înregistrează ruta pe unde am fost (deci practic nu am ruta pusa pe gps, ci pur și simplu gps-ul înregistrează drumurile pe unde am fost) și când ajung la destinație, vad drumul complet făcut, salvez și sa îl pot selecta de fiecare data de a gata când am nevoie iar.

Exista o asemenea aplicație?

1 răspuns:
| doctorandus a răspuns:

Ai bineinteles Google Maps, care-ti salveaza traseul functie de locatia Androidului.

Si neoficial wigle.net, o incarci pe Android si capteaza toate retelele WiFi de pe parcurs. Faci upload cu retelele si dupa vreo jumatate de ora iti apare fisierul KML sau KMZ. Asta il deschizi cu Google Earth, de exemplu, dar sunt mai multe programe care inteleg asa ceva.

Pentru a avea acces la acel fisier trebuie sa-ti faci cont pe wigle.net E gratuit.