| anonim_4396 a întrebat:

Stiti ca orice nou angajat intr-o firma are o perioada de proba, acomodare de 3- 6 luni.
Este normal daca dupa aceasta perioada, o persoana angajata intr-o firma de IT sa fie data afara pentru mici probleme de vorbire. Adica pentru ca e mai timid, mai vorbeste cu „aaaa" sau are o mica balbaieala la inceput de conversatie). Aceste lucruri intampladu-se rar.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu, nu este normal dar nici nu scrie nicaieri ca nu-i voie. Pe timpul perioadei de proba (pana la 3 luni functii executie si pana la 6 luni functii de comanda) sau la sfarsitul ei patronul poate decide.