| Mariaaa333 a întrebat:

Stiti cum pot gasi gazda gratuita? Adica sa stau la cineva in gazda gratis.
Pe scurt, atmosfera de acasa e insuportabila, incep facultatea in octombrie si nu am niciun ban. Nu conteaza de ce nu vreau sa stau acasa, e oribil. Nu m-as putea concentra acasa, nu ma mai simt deloc bine aici.
Am incercat sa ma angajez si nu am reusit, acum nu vreau sa fac asta in timpul facultatii(in primul an doar) pentru ca vreau sa ma tin serios de ea. Voi primi pensie de urmas din octombrie si fac si cerere pentru bursa sociala la facultate(poate am noroc).
Intrebarea e ce ma fac? As pleca chiar acum de acasa. M-as simti cel mai bine.Dar unde sa ma duc? Inca ceva, rude nu am, aveam doar o asa zisa prietena cu care am intrerupt legatura si care s-a facut ca ploua cand i-am cerut ajutor...
Exista solutii? Ce-as putea face?
Legat de gazda am cautat anunturi...ar fi mers la o persoana in varsta poate in schimbul curateniei si ingrijirii, dar nu gasesc nimic.Sunt unele anunturi bune dar expirate.
Mentionez, imi trebuie ceva fara bani...am 0 lei in momentul asta...(fara lucruri indecente, recunosc genul ala de anunt).
Sau si mai bine. Exista locuri unde esti primit daca ai o problema, s-au lasat sa stai? Stau in Bucuresti.
Am bagajele facute de cateva luni, sunt practic disperata...niciun minut nu as mai sta acasa.
Fara chirii, as fi facut-o pana acum.
Mersi.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Incearca la un camin al facultatii, in alta parte este greu de gasit o gazda.

| darrio2007 a răspuns:

Fara bani nu te tine nimeni in gazda.

| Mariaaa333 explică:

Gata am gasithappy